×

جستجو

ایدهٔ پادشاه عادل در هنر و فرهنگ مادی جهان ایرانی | برگزاری نشست گروه پژوهشی مطالعات تاریخ هنر غبار با همکاری مناظر

گروه پژوهشی مطالعات تاریخ هنر غبار با همکاری مناظر (پایگاه مطالعاتی هنر، معماری و میراث خاورمیانه و شمال آفریقا در سوییس) برگزار می کند: نشست ایدهٔ پادشاه عادل در هنر و فرهنگ مادی جهان ایرانی ۳و ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ | ۲۲و ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به وقت تهران سخنرانان نشست نخست آزاده لطیف کار ییلنا پاسکالوا امیر مازیار نگار حبیبی_شروین فرید نژاد سخنرانان نشست دوم ملیزاند بیزوار علی بوذری میراکسنیاشوردا حمیدرضا قلیچ خانی این نشست با همکاری مؤسسه پژوهشی، آموزشی و مطالعاتی آکادمی شمسه و موسسه پژوهشی میراث مکتوب برگزار می‌شود. ثبت‌نام: جهت ثبت‌نام به وبسایت آکادمی شمسه مراجعه کنید:

https://academyshamseh.com/product/ghubar/

هزینه هر نشست: ۳۰۰هزارتومان هزینه دو نشست با تخفیف ویژه:۴۸۰هزار تومان توضیحات تکمیلی سخنرانی ها به دو زبان فارسی و انگلیسی است (مترجم همزمان برای بخش پرسش و پاسخ ) امکان شرکت در نشست ها به صورت حضوری و آنلاین وجود دارد. سخنرانان مقیم ایران به صورت حضوری و سخنرانان خارج از ایران به صورت آنلاین در برنامه حضور خواهند داشت.

اشتراک مطلب
لینک کوتاه
مطالب مرتبط
دیدگاه‌های فمینیستی درباره‌ی فضاهای جنسیت‌زده در تاریخ هنر و معماری مدرن | برگزاری همایش: چرا زنان معمار بزرگی وجود نداشته‌اند؟
کنفرانس ما پیوندهای پیچیده‌ی بین جامعه، جنسیت و فضا را از دیدگاه کاملاً فمینیستی بررسی خواهد کرد. با این کار، تلاش می‌شود هم بر بهره‌وری زنان در تمامی ابعاد معماری و برنامه‌ریزی و هم بر گفتمان‌های تاریخی هنر در رابطه با درک جنسیتی و استفاده از فضا تأکید شود.
زبان تاریخ هنر | پاره‌ای دیگر از کتاب‌نگاشت توضیحی نظریه‌های تاریخ معماری و هنر
مهرداد قیومی بیدهندی
سلسله کتاب‌های «مطالعات دانشگاه کیمبریج درباره‌ی فلسفه و هنرها» میدان بحث مشترک فلسفه و رشته‌های مرتبط با نقد تاریخ هنر و ادبیات و فیلم و...
آرنای لوتسیا، نشانی از ویکتور هوگو بر پاریس: وجوه فراموش‌شده‌ای از هوگو (۲) *
مهسا پور‌احمد
سخن از تاریخ و سیاست فقط در نوشته‌های هوگو به چشم نمی‌آید؛ او سخنوری بی‌باک نیز بود، اما نه با قصد بازی با کلمات. او...
«مطالعات اسلامی چیست؟ رویکردهای اروپایی و آمریکای شمالی در حوزه‌ای پرچالش» | ویراست لیف استنبرگ و فیلیپ وود
مطالعه‌ی اسلام و مسلمین در اروپا و آمریکای شمالی در دهه‌های اخیر بسیار وسعت یافته و در حوزه‌هایی متمایز به بحث گذاشته شده است. در...

وبگاه تاریخ‌پژوهی و نظریه‌پژوهی معماری و هنر